تبلیغات
حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان - شهدا محاسبات ابرقدرت‌ها را به چالش کشیدند

حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان
 
ما آموخته‌ایم به اصلح رأی دهیم؛ حتی اگر 72 نفر باشیم...

خبرگزاری فارس: شهدا محاسبات ابرقدرت‌ها را به چالش کشیدند

 

سعید جلیلی لحظاتی پیش در یادواره سرداران و شهدای شهرستان ری که در صحن امامزاده جعفر (ع) این شهرستان با حضور پرشور و عاشقان راه ایثار و شهادت برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا، اظهار داشت: انقلاب اسلامی حیات تازه‌ای به جامعه اسلامی داد و امام راحل احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی زمانی که شکل گرفت تمام دنیا موافق این حرکت ناب نبودند و همه قدرت‌ها پشتیبان رژیم منفور پهلوی بودند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی به تشریح شرایط و وضعیت ایران در 34 سال گذشته پرداخت و اضافه کرد: 34 سال پیش در چنین روزهایی جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی آغاز شد و صدام جنگی را علیه ایران آغاز کرد.

جلیلی، تحلیل‌های دشمنان و دوستان انقلاب اسلامی در دوران آغاز جنگ تحمیلی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: هنگامی که صدام جنگ را علیه ایران اسلامی آغاز کرد، تمام قدرت‌ها پشتیبان صدام بودند و در طرف دیگر جمهوری اسلامی ایران بود که انقلاب آن به تازگی شکل گرفته بود.

وی تشریح کرد: دشمنان اسلام هنگامی که مشاهده می‌کردند یک سوی میدان تمام قدرت‌ها قرار گرفته و در سویی دیگر انقلابی که تازه شکل گرفته است، تحلیل و تصور آنها بر این بود که به راحتی می‌توانند انقلاب اسلامی را منقرض کنند.

* نخستین حرکت استکبار در مقابله با ایران گزینه نظامی بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اینکه امروز سران استکبار می‌گویند گزینه نظامی روی میز است این چیز تازه‌ای نیست؛ بلکه اولین حرکت استکبار برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گزینه نظامی بود. آنها در نخستین حرکت خود برای مقابله با انقلاب اسلامی، جنگ را بر ایران اسلامی تحمیل کردند، جنگی که فقط یک جنگ نظامی ساده نبود، بلکه تمام قدرت‌های جهان به مقابله با ایران آمده بودند.

این مسئول متذکر شد: قدرت‌های جهان که به پشتیبانی صدام آمده بودند و جنگ را بر ایران تحمیل کرده بودند در همان روزهای ابتدایی 4 استان ایران را فتح کرده و هرآنچه داشتند در اختیار معارضان ایران قرار داده بودند. از توپ و تانک گرفته تا سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی را در اختیار آنها قرار داده بودند تا ضربه سنگینی به انقلاب اسلامی بزنند.

جلیلی با بیان اینکه برخی از کشورها به صراحت به حمایتشان از عراق در جنگ تحمیلی اعتراف کردند، عنوان کرد: برخی از کشورهای عربی در مذاکرات بیان کردند که ما در جنگ تحمیلی سلاح نداشتیم که به عراق کمک کنیم، اما به آن‌ها پول دادیم.

وی اضافه کرد: آمریکا، شوروی سابق و برخی کشورها در جنگ عراق علیه ایران هرآنچه در تجهیزات نظامی داشتند به عراق کمک کردند؛ کشورهای عربی که سلاح نداشتند از لحاظ مالی به عراق در جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران کمک کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در جنگ تحمیلی علیه ایران یک سوی میدان عراق با پشتیبانی تجهیزاتی و مالی همه قدرت‌های جهان قرار داشت و سوی دیگر میدان، ملت ایران اسلامی که به تازگی انقلاب آن‌ها شکل گرفته بود، از تجهیزات نظامی دست آن خالی بود و مردم آن دعوت خدا و پیامبر مکرم اسلام(ص) را لبیک گفتند.

جلیلی در ادامه به اوضاع داخلی کشور در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و چنین توضیح داد: از سوی دیگر داخل کشور نیز درگیر توطئه‌ها و جنایات مستکبران بود، با وجود اینکه استکبار مرزهای کشور را مورد هجوم قرار داده بود در داخل کشور نیز توطئه و نقشه‌های شومی همچون ترور را دنبال می‌کرد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی متذکر شد: مستکبران در این مدت بیش از 17 هزار نفر از مردم غیور ایران اسلامی از رئیس جمهور، نخست وزیر و نماینده مجلس گرفته تا کاسبان کوچه و بازار را ترور کردند.

جلیلی با تأکید بر اینکه همه این‌ها مستنداتی محکم در راستای اثبات نابرابر بودن جنگ تحمیلی است، بیان کرد: یک سوی میدان رژیم بعث عراق با حمایت کامل و قاطع قدرت‌های جهان و سوی دیگر کشوری که حتی آن را برای تهیه سیم خاردار نیز تحریم کرده بودند و از داخل و خارج مورد هجوم قرار گرفته بود، قرار داشت.

وی در ادامه مردم را به چگونگی کسب موفقیت در چنین شرایط نابرابر توجه داد و تصریح کرد: اگر موفقیت‌ها را نتوانیم درست تحلیل کنیم در ادامه نیز دچار مشکل می‌شویم و اگر موفقیت‌ها را درست تحلیل کنیم ادامه کار را به ‌درستی می‌توانیم تحلیل کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه اندیشه ناب امام خمینی (ره) که مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) است تمام محاسبات را عوض کرد، بیان داشت: اندیشه امام خمینی (ره) موفقیت‌های ملت غیور ایران اسلامی را به ارمغان آورد.

* اعتراف مدعیان فتح ایران به جایگاه والای ایران اسلامی

وی ادامه داد: در حالی که یک سوی میدان جنگ همه قدرت‌ها قرار داشتند و سوی دیگر میدان ملتی که دست خالی بودند و آنچه ماندگار شد، پیروزی مردم غیور ایران اسلامی است. امروز صدامی که همه قدرت‌ها آن را حمایت می‌کردند کجاست و ملت شریف ایران اسلامی در چه جایگاه والای در جهان قرار دارد و آن‌هایی که آن روز به ملت مجاهد ایران اسلامی کمک نمی‌کردند، کجا هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تشریح کرد: کسانی ادعا می‌کردند ما یک هفته ایران را می‌گیریم امروز خودشان اعتراف می‌کنند ایران یک قدرت بزرگ است.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز خود آن‌ها به این اعتراف می‌کنند که حل شدن مسائل منطقه بدون حضور ایران اسلامی امکانپذیر نیست.

* شهدا سلاح بزرگ انقلاب اسلامی بودند

جلیلی، شهدا را سلاح بزرگ ایران اسلامی در مقابله با مستکبران جهان دانست و گفت: سلاح بزرگ ملت غیور ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس شهدای بزرگوار بودند، شهدایی که تمام محاسبات قدرت‌های جهان را به هم زدند.

وی گفت: قدرت‌های جهان سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته خودشان را به عراق دادند تا عراق با به‌کارگیری آن‌ها سبب شود تا مردم ایران بترسند و عقب‌نشینی کنند، اما شهدای انقلاب اسلامی نه تنها نترسیدند، بلکه تمام هستی خودشان را در راه اسلام و آرمان‌های والای امام راحل و انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

این مسئول با اشاره به فلسفه برپایی یادواره شهدا، تصریح کرد: ما با حضور در یادواره شهدا با شهدا عهدی دوباره می‌بندیم که تا آخرین نفس راه آن‌ها را ادامه می‌دهیم.

* رویارویی دوباره ایران با تمام قدرت‌های دنیا

جلیلی، پیام شهدا را نقطه مقابل تحلیل‌ها و تصورات مستکبران دانست و تأکید کرد: در حالی که استکبار جهانی می‌خواست با سلاح و ... سبب هراس مردم غیور ایران شود، پیام شهدا نقطه مقابل مستکبران بود و آن‌ها می‌گفتند نترسید و نگران نباشید.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: امروز هم همه مستکبران جهان یک سوی میز مذاکره قرار گرفته‌اند و ایران اسلامی به تنهایی یک سوی دیگر میز نشسته است.

این مسئول عنوان داشت: امروز آن‌ها از هر وسیله‌ای که در دست دارند مثل تحریم و ... برای مقابله با ایران استفاده می‌کنند، اما جمهوری اسلامی ایران به پشتیبانی اندیشه ناب امام خمینی (ره) که برگرفته از دین مبین اسلام است مقتدرانه در برابر آن‌ها ایستاده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، مذاکرات را نیز جنگ نابرابر خواند و گفت: در مذاکرات نیز یک سوی میز جنود باطل (1+5) قرار دارند و سوی دیگر میز عقلانیت (جمهوری اسلامی ایران) قرار دارد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 3 مهر 1393 توسط امیرپویان