تبلیغات
حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان - جیمز کِلَپر: ایران هم اکنون نیز قابلیت ساخت بمب اتم را دارد اما آیت الله خامنه ای اجازه ی این کار را نمی‌دهد!

حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان
 
ما آموخته‌ایم به اصلح رأی دهیم؛ حتی اگر 72 نفر باشیم...
در میان هیاهوی مخالفان و موافقان توافق هسته ای در امریکا، جیمز کِلَپر مدیر اطلاعات ملی امریکا در مصاحبه با سی بی اس نیوز اظهار داشت: ایران در حال حاضر نیز توانایی ساخت سلاح هسته ای را دارد اما رهبر ایران، آیت الله علی خامنه ای با این کار مخالف است. بدین ترتیب اینکه ایرانی ها اکنون بمب اتم نمی سازند به معنای عدم توانایی دانشمندان ایرانی نیست بلکه موضوع فقط این است که ایران هنوز تصمیم به این کار نگرفته است!

گزارشگر سی بی اس نیوز با اشاره به مباحث مطرح شده در سوئیس بین آقایان جان کری و محمدجواد ظریف عنوان کرد: با این وجود، اگر توافق مذکور صورت بگیرد ساخت بمب اتم در ایران حداقل یک دهه به تعویق خواهد افتاد!

اما کلپر با دفاع از نتانیاهو اظهار داشت: مسئله دقیقا همین است که این توافق، ساخت تسلیحات هسته ای را فقط به تعویق می اندازد و نگرانی نخست وزیر اسرائیل نیز همین است. میچ مک مونل رئیس اکثریت مجلس سنا هم با تایید سخنان نتانیاهو عنوان کرده به دنبال تصویب قانونی است که هرگونه توافق دولت امریکا با ایران را منوط به موافقت کنگره بداند. (+)

نتانیاهو دیروز در جمع اعضای کنگره اعلام خطاب به اوباما اعلام کرده بود: این توافق نه تنها راه ایران برای ساخت بمب هسته ای را سد نمی کند بلکه مسیر را برای آنان هموار می سازد!

در عین حال مخالفین نتانیاهو نیز به ابراز رنجش خود از سخنان وی پرداختند. نانسی پلوسی رئیس اقلیت دموکرات کنگره به خبرنگار هافینگتون پست گفت: زمانی که نخست وزیر اسرائیل آن سخنان را بیان می کرد عمیقا آزرده و ناراحت شدم بطوریکه نزدیک بود اشک هایم سرازیر شود. ناراحتی من از این است که امریکا همیشه شانه به شانه ی اسرائیل قدم برداشته است و همواره اصلی ترین حامی این کشور بوده است. اما نتانیاهو با اظهارات خود به فهم ما و به سرویس های اطلاعاتی مان توهین کرد.

اما جالب است نگاهی نیز به سیاستی داشته باشیم که غرب و رژیم صهیونیستی به کمک رسانه ها در پیش گرفته اند تا در کنار مسیری که جماعت ناآگاه داخلی هموار ساخته اند، ایران را به پذیرش توافق ترغیب نمایند:

الف- کارشناسان مسائل ایران در امریکا با توجه به اظهارات مقامات دولت یازدهم عنوان می کنند که تحریم ها ایران را وادار به مذاکره کرده اند. بدین بهانه اعضای کنگره موظف شده اند از این اهرم استفاده کنند و با تهدید مداوم ایران به تحریم های بیشتر و مخالفت با پذیرش توافقنامه ای که تحریم ها را ولو تدریجی- حذف می کنند ایران را قانع سازند تا به توافقنامه تن در دهد. دولت اوباما نیز با حمایت از توافق و مخالفت با تشدید تحریم ها، خود را حامی ایران جا زده تا با ترغیب ایران به پذیرش توافق، هرچه می خواهند را به ایران تحمیل کنند.

ب- از سویی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با همسویی با کنگره امریکا، توافق را مغایر با امنیت اسرائیل عنوان می کند تا عده ای جاهل و ناآگاه و یا شاید مغرض داخلی به بهانه ی مخالفت رژیم صهیونیستی با توافق، آن را خوب و به سود ایران عنوان کنند [متاسفانه برخی که ادعای همراهی با انقلاب را فریاد می کنند همین مسئله را اظهار داشته اند].

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 اسفند 1393 توسط امیرپویان