تبلیغات
حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان - تبادل اطلاعات تیم‌مذاکره کننده در نرم‌افزار صهیونیستی

حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان
 
ما آموخته‌ایم به اصلح رأی دهیم؛ حتی اگر 72 نفر باشیم...
سیدعباس عراقچی در گفتگو با نشریه مثلث بیان داشت: من ظریف و تخت‌روانچی در وایبر گروهی داریم که اخبار ویژه را در آن به اشتراگ می‌گذاریم.

در این مطلب که در سایت وبلاگ‌نیوز بازتاب یافته، سیدعباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با ویژه‌ نامه پایان سال هفته‌نامه مثلث درباره نوع ارتباطاتش با ۲ عضو دیگر تیم مذاکره کننده گفت: با آقای ظریف سال‌هاست که همکار و دوست هستم و شناخت نسبت به هم داریم. البته طبعا وقتی سه نفر در یک پروسه یک سال و نیم تقریبا روز و شب را با هم هستند یک احساس عاطفی خاصی هم بین آنها پدید می‌آید. یعنی با ایشان و آقای روانچی واقعا مثل سه برادر و رفیق خیلی نزدیک با هم هستیم چون مرتب با هم در سفریم یا جلسه مستمر داریم. در طول روز خیلی وقت مان با هم می‌گذرد و وقتی هم جدا می شویم از طریق ایمیل ارتباط داریم، حتی سه نفری یک گروه وایبری هم داریم!

۱۶۳۰۷۸۷_۹۷۹

عراقچی در این گفت‌وگو می‌گوید که خیلی در شبکه‌های اجتماعی فعال نیست و درباره فعال بودن «وایبر»ش ادامه می‌دهد: وایبر که الان شده وسیله ارتباطی و خیلی‌ها با وایبر کار می‌کنند. اینکه گفتم یک گروه داریم؛ من و آقای ظریف و آقای تخت روانچی در آن هستیم. برخی اخباری که ویژه است و لازم است آن دو نفر دیگر هم بدانند هر کسی در گروه قرار می‌دهد تا دیگران هم در جریان قرار بگیرند. بعضی وقت‌ها هم عکس‌ها و جوک‌ها و مطالبی که مربوط به خودمان است را می‌گذاریم! غیر از آن فقط اینستاگرام است.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه گفت صفحه اینستاگرامش را خودش اداره می‌کند و درباره سؤال بسیاری از کاربران پیرامون این‌که مدیریت این صفحه به عهده چه کسی است گفت: هیچ وقت به این سؤال جواب ندادم، ولی خودم هستم. البته هر وقت فرصت کنم.

Viber

تریبون مستضعفین در همین زمینه گزارش داد: وایبر محصولی از شرکت Viber Media است، در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار برای پلتفرم iPhone و در سال ۲۰۱۱ برای دستگاه های اندرویدی منتشر شد. شرکت viber Media در سال ۲۰۱۰ توسط چهار نفر اسراییلی بنیان گذاری و تاسیس شد.

اخیرا یک قرارداد بین مدیریت عامل وایبر (Marco) و شرکت Rakuten ژاپنی انجام شده که بر مبنای این قرارداد، تمامی ساختار فعلی وایبر حفظ خواهد شد (از جمله مقر تحقیق و توسعه ی وایبر در اسرائیل)، و نیز چهار نفر بنیانگذار این شرکت میزان سرمایه گذاری خود را در این قرارداد به بیش از سی برابر افزایش داده و اکنون بنابر گزارش Rakuten از نتیجه ی این قرارداد، صرفا Marco (مدیر عامل) حدود ۱۲ درصد از کل سهام شرکت را در اختیار دارد.
این قرارداد صرفا یک نوع سرمایه گذاری بوده و البته دستاویزی برای فرار از انتقادات راجع به هویت اسرائیلی این نرم افزار شده است.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 اسفند 1393 توسط امیرپویان