تبلیغات
حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان - حضور نمایشی ظریف در اولین جلسه کمیسیون بررسی برجام با وزیر امورخارجه

حامیان گفتمان مقاومت و پیشرفت در اصفهان
 
ما آموخته‌ایم به اصلح رأی دهیم؛ حتی اگر 72 نفر باشیم...
بر اساس تصمیم اتخاذ شده برای این جلسه کمیسیون ویژه بررسی برجام پرسش و پاسخ نمایندگان از مسئول تیم مذاکره کننده به صورت کتبی بوده است که خبرها حکایت از نیمه تمام ماندن جلسه کمیسیون به علت کمبود وقت آقای ظریف با عذر حضور در جلسه هیات دولت را دارد.
محمد جواد ظریف که تاکنون به علت حضور در سفرهای منطقه ای در کمیسیون ویژه برجام حضور نیافته بود بالاخره امروز به همراه سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی و حسن قشقاوی معاونان وزیر امور خارجه در جلسه نوبت عصر امروز کمیسیون ویژه بررسی برجام حاضر شد.

بر اساس تصمیم اتخاذ شده برای این جلسه کمیسیون ویژه برجام پرسش و پاسخ نمایندگان از مسئول تیم مذاکره کننده به صورت کتبی بوده است که خبرها حکایت از نیمه تمام ماندن جلسه کمیسیون به علت کمبود وقت آقای ظریف با عذر حضور در جلسه هیات دولت را دارد.

مهدی کوچک زاده نماینده حاضر در این جلسه در خصوص این جلسه نوشت: "امروز در کمیسیون ویژه بررسی برجام مقرر شد در زمان حضور آقای ظریف، سوالات بصورت کتبی به هیئت رئیسه ارائه شود و یکی از اعضا هیئت رئیسه آنها را قرائت کند، اینجانب سوالی را که در تصویر ملاحظه می‌کنید ارائه کردم، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که ترتیب اداره جلسه به هم خورد و بعد از قرائت یکی دو سوال بدون اینکه آقای ظریف پاسخ بدهد روال عوض شد و  ...

بعد هم آقای ظریف با عذر اینکه باید در جلسه دولت شرکت کند جمع را ترک کرد!

ان شاالله مشروح جلسه را از سیما خواهید دید و قضاوت خواهید کرد.

نمی‌دانم آقای کری هم در برابر گنگره به بهانه شرکت در جلسه دولت جمع را ترک می‌کند؟"

حال با توجه به اهمیت بررسی ابعاد مختلف متن توافق هسته ای (برجام) و لزوم پاسخگویی دکتر ظریف به عنوان مسئول تیم مذاکره کننده ایران، حضور نمایشی وزیر امور خارجه در این جلسات نه تنها بی احترامی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی می باشد به نوعی کم اهمیت شمردن جایگاه کمیسیون ویژه بررسی برجام به حساب می آید.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 شهریور 1394 توسط امیرپویان